Dlaczego warto się uczyć języka hiszpańskiego?

Flaga Hiszpanii, hiszpański

Często mówi się, że na naukę nigdy nie jest za późno. Trochę na przekór tej zasadzie – naukę języków obcych zaczynamy zazwyczaj dość wcześnie. Obecnie nawet kilkuletnie dzieci rozpoczynamy swoją przygodę z językiem obcym – w przedszkolu lub w szkole. Uczą się zatem i mali, i duzi. Maluchy przyswajają wiedzę przez zabawę, dorośli natomiast uczą się już całkiem na poważnie – uczęszczając na kurs danego języka.

Język powszedni

Znajomość języka angielskiego jest obecnie czymś oczywistym. To pierwszy język obcy, jaki poznają nasze dzieci i ten, który pragną przyswoić nasi rodzice. Nieważne, o jakie stanowisko się ubiegamy – komunikatywny angielski to dziś warunek konieczny niemal w każdej pracy. Nie będzie więc zbytnim nadużyciem stwierdzenie, że angielski to język, który nie jest już dla nas obcy.

Język, który Cię wyróżni

Jeśli władamy już jednym językiem obcym, przyswojenie kolejnego – będzie dla nas o wiele łatwiejsze. Większość osób decyduje się jednak na niemiecki lub rosyjski. Wybór, któregoś z tych języków, w szkole lub na studiach, kiedy poznaliśmy podstawy wydaje się oczywisty . Nie ulega wątpliwości, że języki te cieszą się w naszym kraju ogromną popularnością.

Niestety, kiedy coraz więcej osób może pochwalić się znajomością tych języków, przestają być one naszym asem w rękawie, czymś co nas wyróżni.

Jeśli więc planujemy rozpocząć naukę kolejnego języka obcego od podstaw, doskonałym wyborem będzie język hiszpański. Choć z roku na rok zyskuje on coraz więcej sympatyków, stosunkowo niewielu Polaków mówi po hiszpańsku. Dzieje się tak z bardzo prostego powodu – niewiele szkół państwowych posiada w swojej ofercie edukacyjnej język hiszpański. Szkoły wyższe nie różnią się zbytnio w tym względzie – tylko nieliczne bowiem oferują studia na kierunku iberystyka. Nie oznacza to jednak, że nie mamy szans na to, by nauczyć się języka hiszpańskiego. Wręcz przeciwnie!

Wewnętrzna motywacja – kluczem do lingwistycznego sukcesu

Jak pokazują statystki, najchętniej języka hiszpańskiego uczą się licealiści i studenci. Nauka z własnej woli, bez stresu oraz zainteresowanie kulturą hiszpańską, sprawiają, że przyswojenie tego języka staje się czystą przyjemnością i jest traktowana przez młodzież jako jeden ze sposobów spędzania wolnego czasu. Kurs języka hiszpańskiego Edun to odpowiedź na potrzeby młodych, aktywnych i dynamicznych osób, dla których wiedza zdobyta w szkolnej ławce to za mało. Niewielkie grupy zajęciowe, miła, kameralna atmosfera sprzyja komunikacji i praktycznemu wykorzystaniu nabytych umiejętności. Edun jest dziś obecny w dwudziestu ośmiu polskich miastach, między innymi w Częstochowie, oferując zajęcia z języka hiszpańskiego dla różnych grup wiekowych. Dodatkowym atutem jest możliwość przygotowania do egzaminu DELE, którego zdanie otworzy przed nami wiele zamkniętych do tej pory drzwi.

Język hiszpański – dlaczego warto go znać

Hiszpański to drugi najpowszechniej używany język na świecie. Posługuje się nim 650 milionów ludzi na siedmiu kontynentach, a ponad 100 milionów używa go jako drugiego języka. Jak widać jest to język, który warto znać. Coraz częściej przekonują się o tym pracodawcy oraz osoby ubiegające się o pracę. Znajomość hiszpańskiego jest przydatna na wielu stanowiskach z różnorodnych branż, między innymi bankowość czy IT.

Umiejętność komunikowania się w tym języku okaże się przydatna również, kiedy poszukujemy pracy jako księgowy/a lub gdy jesteśmy zainteresowani kontaktem z klientem hiszpańskojęzycznym. Jeśli hiszpański to nasz kolejny język obcy, mamy ogromną szansę na karierę w międzynarodowej firmie.

Jak wiadomo – nie samą pracą człowiek żyje. Zapalonym podróżnikom pokonanie bariery językowej pozwoli naprawdę poznać kulturę oraz mentalność ludzi żyjących na różnych kontynentach – od Afryki, przez Amerykę Północną aż do Ameryki Południowej.

Na koniec warto wspomnieć o tym, że hiszpański to język, który nam, Polakom, bardzo przypadł do gust. Wiele osób, które rozpoczęło swoją przygodę z hiszpańskim na kursie językowym Edun, twierdzi, że w porównaniu z francuskim czy niemieckim, hiszpański to bardzo łatwy do opanowania język. Czas zatem rozpocząć lingwistyczną przygodę i zapisać się na – pełen słońca i ognistej czerwieni – kurs języka hiszpańskiego Edun.

Komentarze
  • aga Odpowiedz

    Warto znać każdy dodatkowy język, czy to hiszpański czy niemiecki, francuski, trzeba tylko wybrać odpowiednią szkołę językową która wesprze nas w tej nauce. Ja uczę się teraz niemieckiego w lincolnie w krakowie bardzo mi się podoba. Czuję że zrobiłam duży progres i aż chce mi się chodzić na kolejne zajęcia

Wpisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Dowiedz się więcej.
Akceptuję
x