Systemy tourguide dla tłumaczy – jak wybrać idealne narzędzie pracy

Systemy tourguide

Tourguide system sprawdza się szczególnie podczas tłumaczeń symultanicznych, które polegają na jednoczesnym słuchaniu przemawiającego i tłumaczeniu jego wypowiedzi. Wymaga to od translatora nie tylko doskonałej znajomości języka obcego, ale też szczególnej swobody mówienia i umiejętności koncentracji w różnych, nie zawsze sprzyjających okolicznościach. Na szczęście rozwiązania technologiczne, jakimi są wspomniane systemy tourguide, ułatwiają to zadanie.

Czym jest tourguide system

Jest to radiowa transmisja audio, czyli tak zwany system do oprowadzania. Powstał on z myślą o turystyce, jednak szybko znalazł zastosowanie w innych branżach. System ten składa się z nadajnika radiowego i odbiorników ze słuchawkami. Osoba posiadająca nadajnik przekazuje informacje pozostałym członkom grupy za pomocą bezprzewodowego mikrofonu. Ci z kolei w słuchawkach mogą bez problemu usłyszeć to, co mówi do nich tłumacz, czy przewodnik.

Jak system do oprowadzania wykorzystywany jest podczas tłumaczeń symultanicznych

Tourguide system umożliwia tłumaczenie wystąpienia prelegenta, czy przewodnika na kilka języków jednocześnie. Każde urządzenie systemu tourguide przeznaczone do tłumaczeń ma odpowiednią ilość kanałów. Prelegent mówiący np. w języku polskim korzysta z mikrofonu wyposażonego w nadajnik. Nadajnik ten ustawiony jest na odpowiedni kanał, np. pierwszy. Tłumacz, dzięki odbiornikowi ustawionemu na ten sam kanał, słyszy wypowiedź prelegenta. Swój nadajnik ustawia np. na kanał drugi i do mikrofonu przekazuje treści w języku angielskim. Drugi tłumacz, posługujący się językiem niemieckim, ustawia swój nadajnik na kanał trzeci. Odbiorcy, chcący słuchać wypowiedzi w języku angielskim, wybierają w swoich odbiornikach kanał drugi, a pozostali kanał trzeci. Dzięki temu głos tłumaczy dociera bez przeszkód do wszystkich uczestników spotkania.

Jak wybrać odpowiednie urządzenia

Wszystko zależy przede wszystkim od charakteru spotkania i ilości uczestników. Renomowani dostawcy tacy jak tourguidesystemy.pl, oferują sprzedaż lub wynajem takich urządzeń, dysponują zarówno mobilnymi, jak i stacjonarnymi systemami tourguide. Czym charakteryzują się oba systemy? Odpowiedź przedstawiamy poniżej.

  • Mobilne systemy tourguide pozwalają na pracę poza salą konferencyjną. Wykorzystywane są najczęściej podczas wycieczek, targów, delegacji, czy oprowadzania gości. Mobilne urządzenia (takie jak Okayo EJ-7 dostępny na stronie tourguidesystemy.pl) mogą mieć nawet 16 kanałów i zasięg 200 metrów. Pakowane są w poręczne walizki, które często pełnią funkcję ładowarek do akumulatorów.

  • Stacjonarne systemy tourguide przeznaczone są do profesjonalny tłumaczeń symultanicznych, podczas konferencji, czy wykładów. Są to systemy mobilne wzbogacone
    o stacjonarne odbiorniki i nadajniki zasilane z sieci, często także o mikrofony pulpitowe i kryte słuchawki dla tłumaczy. Wysokiej jakości urządzenia, takie jak Okayo EJ-5, są wyposażone
    w systemy redukcji szumów z otoczenia i baterie wystarczające nawet na 20 godzin pracy.

Tourguide system, wykorzystywany przez profesjonalnych tłumaczy zapewnia czysty dźwięk bez zakłóceń. Jest prosty w obsłudze i poprawia komfort nadawców wypowiedzi, uczestników spotkań oraz tłumaczy.

Wpisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Dowiedz się więcej.
Akceptuję
x