Rozmówki – najlepszy sposób na poznanie nowego języka

Rozmówki - sposób na poznanie nowego języka

Jeśli planujesz wyjazd za granicę, warto przygotować się do niego także pod względem językowym. Poznanie chociażby kilku zwrotów w danym języku znacznie ułatwi nam komunikację. W tym celu warto kupić rozmówki. Świetną ofertą tych pomocy naukowych dysponuje księgarnia Perun, można tam znaleźć materiały do nauki niemal wszystkich języków z różnych zakątków świata.

Szybko i skutecznie

Rozmówki pozwolą na szybkie zapoznanie się z nowym językiem. Nie można oczekiwać, że za ich pomocą dogłębnie poznamy specyfikę komunikacji danej mowy, ale jest to dobry wstęp i najlepsze rozwiązanie jeśli chcemy szybko przyswoić najpotrzebniejsze zwroty.

W każdym tego typu wydawnictwie znajdziemy zwroty grzecznościowe typu: dzień dobry, przepraszam, dziękuję oraz przykładowe konwersację, które pomogą nam w sytuacjach takich jak: zakupy, rezerwacja hotelu, kupno biletu, pytanie o drogę itp. Oprócz prostych tłumaczeń, znaleźć tam można także transkrypcję fonetyczną, która pozwoli nam w miarę sprawnie opanować wymowę wyżej wymienionych fraz. Niektóre rozmówki sprofilowane są tematycznie np. dla osób wyjeżdżających do pracy zagranicą lub dla turystów.

Ponadto warto podkreślić, że zakup rozmówek może stać się pierwszym krokiem do nowej pasji, nauki nowego języka. Taki zakup to pierwszy krok w nowym kierunku. Często jest tak, że mamy tylko pobieżną wiedzę o języku, zaglądając do rozmówek, widzimy go w użyciu.

Księgarnia Perun dysponuje ogromnym wyborem rozmówek. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Przekrój języków jest ogromny, od najbardziej popularnych: angielski, francuski, niemiecki, rosyjski, do tych bardziej egzotycznych jak łotewski, ormiański, czy albański.

Jak znaleźć odpowiednie rozmówki

Strona księgarni Perun jest niebywale prosta w obsłudze. Podzielono ją na kilka kategorii, a wśród nich znaleźć można właśnie rozmówki. Dodatkowo, po wejściu w zakładkę odnalezienie interesującej nas pozycji ułatwia spis alfabetyczny. Jeszcze prostszym sposobem na wyszukanie, jest wpisanie interesującej nas frazy w wyszukiwarkę na stronie głównej, wtedy od razu pojawia się podpowiedź ułatwiająca wybór.

Każdy produkt opatrzono krótkim opisem, tak więc w łatwy i przystępny sposób można porównać dostępne materiały i wybrać ten, który najlepiej spełni oczekiwania kupującego. Jeśli mimo wszystko w ofercie księgarni Perun pożądana książka nie została odnaleziona, warto skorzystać z formularza kontaktowego w celu złożenia zamówienia specjalnego. Sklep stara się wyjść naprzeciw swoim klientom i znaleźć każdą interesującą ich pozycję książkową.

Jeśli rozmówki to za mało, co dalej?

Kiedy okaże się, że dany język przypadł nam do gustu i chcielibyśmy kontynuować jego naukę w bardziej usystematyzowany sposób, warto zajrzeć na stronę księgarni internetowej Perun w poszukiwaniu bardziej zaawansowanych materiałów. Na początku nauki z pewnością przyda się dobry słownik oraz podstawy gramatyki, warto kupić także w ćwiczenia i materiały multimedialne.

Zanim jednak kupimy odpowiednie pomoce naukowe należy zastanowić się jaki sposób uczenia się jest nam najbliższy. Niektórzy ludzi są wzrokowcami, inni z kolei szybciej uczą się poprzez słuchanie. Każdy z typów osobowości znajdzie materiały odpowiednie dla siebie. Istnieją bowiem zestawy multimedialne do słuchania, które można zabrać ze sobą do autobusu lub samochodu, albo włączyć sobie przed spaniem. Wzrokowcy natomiast powinni wybrać zestaw fiszek- małych karteczek do nauki zwrotów i słówek, na których wypisane są poszczególne wyrazy, często opatrzone także rysunkiem lub przykładowym zdaniem. Inną pomocą naukową angażującą zmysł wzroku są słowniki ilustrowane, chociaż często kojarzą się z książką dla dzieci, warto spróbować uczyć się także w ten sposób.

Każdy, poszczególny etap nauki, niezależnie, czy uczymy się sami, czy z lektorem warto podsumować odpowiednim testem. Wtedy będziemy mieli pewność, że czas poświęcony na naukę nie poszedł na marne i udało nam się osiągnąć wyznaczony cel.

Początek lata to dobry czas na rozpoczęcie przygody z nowym językiem, warto już teraz przejrzeć stronę księgarni Perun, aby zmotywować się do działania.

Wpisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Dowiedz się więcej.
Akceptuję
x