Rozmówki portugalskie

Rozmówki portugalskie, Lingea

Rozmówki portugalskie, Lingea - okładkaRozmówki polsko-portugalskie ze słownikiem i gramatyką wydawnictwa Lingea, stworzone zostały z myślą o osobach podróżujących. Znajdziemy tu między innymi zwroty przydatne na dworcu kolejowym, lotnisku, w hotelu, restauracji, na zakupach, a także objaśnienia napisów informacyjnych, nazw dni tygodnia, liczebników oraz kolorów.

Wkomponowany w rozmówki, ciekawy układ tabelek zawierających praktyczne porady związane z różnymi aspektami pobytu za granicą, pozwala na zapoznanie się z informacjami o lokalnych zwyczajach czy funkcjonowaniu transportu miejskiego. Przy poszczególnych frazach zamieszczona została wymowa, co nawet początkującym użytkownikom pozwoli na skuteczną komunikację.

Pod rozmówkami, znajdują się mini-słowniczki zawierające słówka związane z danym tematem i umożliwiające szybsze znalezienie potrzebnego wyrazu.

Rozmówki portugalskie zawierają również praktyczne informacje o samej Portugalii, wśród których znajdziemy podstawowe wiadomości o przepisach drogowych (takie jak ograniczenia prędkości na drogach), celnych czy wizowych. Znajdują się tam także telefony i ambasady polskiej w Portugalii czy dane kontaktowe linii lotniczych, informacje o atrakcjach turystycznych, godzinach pracy, specjałach lokalnej kuchni oraz inne porady dotyczące podróżowania po Portugalii.

Uzupełnieniem rozmówek jest zwięzłe i przystępne kompendium gramatyczne, pozwalające na pogłębienie swojej znajomość języka portugalskiego. Poszczególne części rozmówek są oznaczone różnymi kolorami, co znacznie ułatwia szybkie odnalezienie potrzebnej informacji.

Wydawnictwo: Lingea
Wydanie: 2 (2011)
Liczba stron
: 320
Format: 140 x 95
Okładka: miękka, klejona
ISBN:
978-83-62169-98-6

Wpisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Dowiedz się więcej.
Akceptuję
x