Rozmówki duńskie

Rozmówki duńskie

Rozmówki duńskie - okładkaRozmówki polsko-duńskie ze słownikiem i gramatyką wydawnictwa Lingea, stworzone zostały z myślą o osobach podróżujących. Znajdziemy tu między innymi zwroty przydatne na dworcu kolejowym, lotnisku, w hotelu, restauracji, na zakupach, a także objaśnienia napisów informacyjnych, nazw dni tygodnia, liczebników oraz kolorów. Praktyczne porady dotyczące różnych aspektów pobytu zagranicą zostały wkomponowane w rozmówki, w postaci tabelek, z których dowiedzieć się można np. lokalnych zwyczajach czy o funkcjonowaniu transportu miejskiego.

Poszczególne części rozmówek są wyróżnione kolorami, co znacznie ułatwia szybkie odnalezienie potrzebnego zwrotu. Obok każdej frazy podana jest wymowa, dzięki czemu nawet początkujący użytkownicy duńskiego będą mogli skutecznie komunikować się w tym języku.

W książce znajduje się również mini-słowniczki zawierający słówka związane z danym tematem oraz zwięzłe i przystępne kompendium gramatyczne, pozwalające na pogłębienie swojej znajomość języka duńskiego.

Rozmówki duńskie zawierają również praktyczne informacje o samej Danii, wśród których znajdziemy podstawowe wiadomości o ograniczeniach prędkości na drogach, przepisach celnych czy wizowych. Znajdują się tam także ważniejsze telefony i adresy przydatne w podróży: dane kontaktowe ambasady polskiej w Danii, linii lotniczych, informacje godzinach pracy, specjałach lokalnej kuchni, informacje o atrakcjach turystycznych oraz inne porady dotyczące podróżowania po Danii.

Wydawnictwo: Lingea
Wydanie: 1 (2013)
Liczba stron
: 320
Format: 140 x 95
Okładka: miękka, klejona
ISBN:
978-83-62169-97-9

Wpisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Dowiedz się więcej.
Akceptuję
x