Obozy językowe dla dzieci za granicą – dlaczego warto?

Zastanawiasz się, jak jeszcze możesz wspomóc swoje dziecko w nauce języka obcego? Jeśli nie lubi przyswajać podręcznikowej wiedzy, może zaproponuj mu zamiast zwykłych kolonii obóz językowy? Istnieje duża szansa, że tutaj pociecha pójdzie na kompromis!

Z tego wpisu dowiesz się:

  • dlaczego lepiej wybrać obóz językowy niż wyjazd na własną rękę,
  • jakie korzyści daje pobyt dziecka na obozie językowym za granicą,
  • w jakich miejscach na świecie można się uczyć języków obcych.

Efektywna nauka przez zabawę

Nie od dziś wiadomo, że dzieci najchętniej uczą się przez zabawę. W bezstresowym środowisku, gdzie czują, że „mogą”, ale nie „muszą”, lepiej przyswajają wiedzę. Niejednokrotnie motywacją do nauki języków obcych są dla nich na przykład gry komputerowe, w które grają online z innymi dziećmi z całego świata. Przecież muszą się z nimi jakoś porozumiewać… To właśnie również nowi koledzy z zagranicy stają się kolejnym motorem napędowym do nauki. Jedno wiadomo na pewno: to połączenie przyjemnego z pożytecznym zdaje egzamin!

Obozy językowe za granicą doskonale oddają tę ideę. Dzieci i młodzież z całego świata przyjeżdżają do jednego miejsca, by razem uczyć się obcego języka. Dziś – poza opcją samodzielnie zorganizowanego wyjazdu – mamy do wyboru różne firmy, które zorganizują taki pobyt za granicą za nas.

Jak można uczyć się języków obcych za granicą?

Istnieje wiele możliwości, jeśli chodzi o naukę języków obcych poza granicami kraju. Niektórzy decydują się na własną rękę wyjechać z dziećmi, które posyłają tam do szkoły językowej. Ale wtedy to rodzice muszą już samodzielnie zorganizować dojazd i zakwaterowanie.

Na obozie wygląda to nieco inaczej. Zazwyczaj wyjazd do szkoły językowej połączony jest z zamieszkaniem na kampusie lub u miejscowych rodzin. Dodatkowo dziecko na takim obozie ma zapewnione wycieczki do różnych interesujących miejsc i inne atrakcje. Wszystko mamy więc z góry zaplanowane. Co ważne, pociecha znajduje się pod stałą opieką wychowawców i nauczycieli.

Obozy językowe – dlaczego warto wyjechać?

Jakie są jeszcze inne zalety z wyjazdu na obóz językowy? Na takim wyjeździe ważne okazuje się również to, że nie tylko dziecko uczy się w towarzystwie innych, ale także spędza z nimi czas między zajęciami. A to daje mu dodatkową możliwość, by szlifować język.

Ponadto to zanurzenie w innym świecie, tymczasowe zamieszkanie w międzynarodowym otoczeniu sprawiają, że nauka przychodzi łatwiej, naturalniej. Dziecko na takim obozie nie tylko chodzi na zajęcia, ale i jeździ na różne wycieczki, bierze udział w zabawach, dzięki czemu poznaje język w naturalnym kontekście. Uczy się go nie tylko z książek, ale i w różnych sytuacjach życiowych. To więc nie tylko nauka języka obcego, ale też pewności siebie, odwagi, obycia oraz otwartości.

Wyjazd językowy to jednak nie tylko nauka. To także możliwość wypoczynku i poznawania nowych miejsc, osób i kultur. Chodzi tu nie tylko o kulturę kraju, do którego się jedzie na obóz, ale i miejsca pochodzenia dzieci, które się na nim poznaje.

Dokąd można pojechać na obóz językowy?

Najczęściej nauczanym językiem jest angielski. To sprawia, że obozy organizowane są nie tylko w Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych, ale również w innych miejscach, w których ten język ma status języka urzędowego. Mowa tu na przykład o Malcie, która stanowi popularną destynację turystyczną. Ciepła pogoda, morze, ciekawa przyroda i historia – czego więcej potrzeba? Ponadto angielskiego można uczyć się na Cyprze czy w Kanadzie – wiele obozów odbywa się właśnie tam.

Znajomość innych języków dzieci i młodzież poszerzają dziś w wielu innych miejscach na świecie. Francuski we Francji, włoski we Włoszech, hiszpański w Hiszpanii itd. Co ważne, obozy odbywają się w miejscowościach typowo turystycznych, dzięki czemu poza nauką możliwy jest także relaks i zwiedzanie. Niech Twoje dziecko korzysta z połączenia przyjemnego z pożytecznym i wróci nie tylko ze świetnymi wspomnieniami, ale i wzbogacone o nową wiedzę i umiejętności!

Smile Trips

Artykuł został przygotowany przez firmę Smile Trips oferującą kursy i obozy językowe za granicą.

Wpisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Dowiedz się więcej.
Akceptuję
x