Masz problem z nauką angielskiego? Zapisz się do szkoły językowej

Wiele osób ma problem ze swobodnym mówieniem po angielsku, dlatego często pojawia się bariera językowa. Szkoła angielskiego to idealne rozwiązanie, aby przełamać swój strach przed mówieniem i wykorzystać umiejętności językowe w praktyce. W różnych placówkach mamy dużą ilość kursów, które skutecznie nauczą angielskiego. Sprawdź, dlaczego warto zapisać się do szkoły językowej.

Nauka angielskiego – skąd bierze się bariera językowa?

Podczas nauki angielskiego napotykamy wiele problemów, np. nie jesteśmy systematyczni, czy nie ćwiczymy wymowy oraz rozumienia ze słuchu. Błędy pojawiają się szczególnie podczas samodzielnej nauki w domu ze względu na brak kontroli nad postępami i efektami. Problemy w nauce angielskiego pojawiają się głównie za sprawą braku wiedzy lub niepewnością związanej z popełnieniem błędów. Dodatkowo nie zawsze dobrze rozumiemy konstrukcje gramatyczne, słownictwo, czy czytane teksty. Przełamać barierę językową może skuteczna metoda nauki oparta na praktycznym zastosowaniu angielskiego w różnych sytuacjach.

Czy warto uczyć się samodzielnie w domu?

Duża ilość problemów pojawia się podczas samodzielnej nauki w domu. Dlaczego? Zdecydowanie trudniej usystematyzować naukę oraz utrzymać motywację. Chęci do działania również często ulegają pogorszeniu, szczególnie gdy jesteśmy zabiegani lub zbyt zmęczeni na długie siedzenie przed książkami. Nauka powinna być przede wszystkim przyjemna oraz systematyczna (najlepiej poświęcić kilkanaście minut dziennie). Nie zachęcamy do nauki długich godzin raz na jakiś czas. Dużą wadą samodzielnego uczenia się jest brak kontroli nauczyciela lub lektora i eliminacji wszelkich błędów. Na plus fakt, że uczymy się w dowolnym miejscu i czasie. Zalecamy jednak wprowadzić naukę w domu na zasadzie powtórki materiału z zajęć, gdy rozpoczniemy uczęszczanie na kurs w szkole językowej.

Szkoła angielskiego – czy warto się zapisać?

Jeśli zastanawiasz się nad podjęciem kursu angielskiego, możesz liczyć na wiele korzyści. Przede wszystkim uczysz się z pomocą elastycznego grafiku zajęć, dostosowanego do danego uczestnika. Nie musisz zatem martwić się, że nie będziesz miał czasu na angielski. Dodatkowo wiele szkół cechuje różnorodność zajęć specjalistycznych. Dobrym przykładem jest szkoła angielskiego Speak Up, gdzie będziesz pod okiem doświadczonej kadry lektorów. Do dyspozycji masz wybór lekcji w grupie lub indywidualnie, a nawet online. Niezależnie w jakiej grupie wiekowej jesteś, a także na jakim poziomie – możesz skorzystać z oferty. Szkoła przygotowuje do egzaminów (FCE i CAE), a także uczy angielskiego od podstaw. Organizuje również kursy dla firm oraz z zakresu Business English, gdy zależy nam na udoskonaleniu umiejętności językowych w biznesie. Dla dzieci i młodzieży mamy kursy rozwijające lub przygotowujące do egzaminów szkolnych. Zdecydowanie warto przejrzeć dokładnie oferty każdej szkoły językowej, aby móc wybrać najlepszą placówkę, która nauczy nas angielskiego skutecznie.

źródło zdjęcia: freepik.com

Wpisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Dowiedz się więcej.
Akceptuję
x