5 powodów, dla których warto uczyć się angielskiego w Anglii

W Londynie...

Nie ma osoby, która nie chciałby poznać sekretu szybkiej i efektywnej nauki języka obcego. Niestety na nic tu tajemna wiedza. Nauka wymaga czasu i systematyczności, ale można ją nieco przyspieszyć, a przede wszystkim znacznie uprzyjemnić. Kto uczy się angielskiego na pewno nie pożałuje wyjazdu na kurs językowy do Anglii.

Nauka języka obcego za granicą to najbardziej efektywna forma przyswajania nowego słownictwa i reguł gramatycznych. Nawet wyjeżdżając z dość skromnym zasobem, nie trzeba się bać. Rzucenie na głęboką wodę może tu przynieść wyłącznie pozytywne skutki. Gdy nie ma się wyboru, trzeba zacząć mówić i starać się ze wszystkich sił wyrazić swoją prośbę, sprzeciw czy zachwyt. Po kilku dniach takiej zaprawy, nawet nie wiadomo kiedy znika obawa przed odezwaniem się, a dotychczasowy zasób słów, okazuje się wcale nie taki mały. Sprawdźmy więc, dlaczego warto wybrać się do Anglii na kurs języka angielskiego.

1. Różnorodność miejsc

Efektywność nauki idzie w parze z dobrym samopoczuciem na miejscu. Decydujmy się więc na szkoły językowe w okolicach, które wydają się nam atrakcyjne. Anglia daje znakomite możliwości wyboru. Dla lubiących gwar i międzynarodową atmosferę wielkiego miasta – idealny będzie Londyn, dla spokojnych domatorów – kurs w którymś z małych miasteczek z sielankowym krajobrazem typowej angielskiej wsi, a dla marzących o dalszej edukacji – pobyt w wiodącym ośrodku akademickim typu Cambridge czy Oxford.

2. Wyjątkowa otoczka

Język to nie tylko słówka. To również styl życia, kultura danego kraju, zwyczaje czy lokalna kuchnia. A gdzie najlepiej uczyć o geografii, kulturze, sztuce jak nie w kraju, w którym wszystko to można samodzielnie zobaczyć czy przeżyć. Szkoły językowe oferują różne możliwości zakwaterowania. Najczęściej praktykowany jest pobyt u rodziny goszczącej. Wspólne posiłki to niepowtarzalna okazja, aby podejrzeć jak wygląda od kuchni życie w innym kraju, czym żyją jego mieszkańcy, co jedzą, jak spędzają czas wolny, jakie informacje z innych krajów są dla nich najważniejsze, wreszcie, co sądzą o nas i naszym kraju.

3. Atrakcyjny sposób spędzania czasu wolnego

Wiadomo, że nie samą nauką człowiek żyje. Wyjazd do Anglii to również wymarzone wakacje. Wyobraźcie sobie zwiedzanie Londynu, Edynburga, Oxfordu czy Brighton. Te miejsca pobudzają wyobraźnie milionów turystów, a wyjazd na kurs językowy do Anglii daje możliwość zobaczenia ich na własne oczy. Przykładem może być Londyn. Stolica Anglii oferuje nie tylko jedne z najlepszych szkół językowych, ale daje także możliwość podejrzenia życia w międzynarodowej metropolii. Poza tym perspektywa zwiedzania najsłynniejszych londyńskich zabytków kusi niemal każdego.

4. Renomowane szkoły i certyfikaty

W Anglii działa bardzo wiele szkół językowych o wieloletnich tradycjach, oferujących kursy na niemal wszystkie potrzeby. Standardowy obejmuje 20 godzin zajęć grupowych w tygodniu języka ogólnego. Dostępne są także kursy przygotowujące do konkretnego egzaminu językowego, matury czy języka specjalistycznego. Warto dodać, że nauczyciele (wyłącznie rodzimi użytkownicy języka tzw. native speakerzy) mają kwalifikacje i doświadczenie w nauczaniu angielskiego jako języka obcego cudzoziemców. To istotne kryterium, bo nie wystarczy być rodowitym Anglikiem, by być dobrym nauczycielem. Certyfikaty wystawiane przez angielskie szkoły są niezależnym potwierdzeniem stopnia znajomości języka obcego i honorowane na całym świecie.

5. Międzynarodowe znajomości

Możliwość nauki języka u źródeł przyciąga ludzi z całego świata. Wyjazd do Anglii na kurs językowy to okazja do zawarcia licznych, międzynarodowych znajomości, nierzadko przenoszących się na prywatny grunt. Wyjazd uczy otwartości, tolerancji, daje możliwość wymiany poglądów, rozwija.  Takie doświadczenia bardzo procentują w przyszłości, gdy żyłka podróżnicza w kolejnych latach pokusi nas do wyruszenia na typowo turystyczny wyjazd. Brak bariery językowej, chęć poznania okolicy, ciekawość nowości procentują na całe życie. Każdy globtroter potwierdzi, że z takim nastawieniem każda podróż musi być udana.

Warto postawić na naukę języka angielskiego właśnie w Wielkiej Brytanii. Ta europejska kolebka jednego z najpopularniejszych języków na całym świecie sprawi, że wyjazd na kurs językowy będzie nie tylko nauką w międzynarodowym towarzystwie. To także doskonała szansa na poznanie różnorodności Anglii, odwiedzenie wielu jej zakątków, skosztowania lokalnej kuchni czy poznania obyczajów i tradycji.

Artykuł powstał we współpracy z Agencją Turystyczną ATAS. Więcej informacji o kursach językowych za granicą można znaleźć na stronie www.kursy.atas.pl

Chcesz być na bieżąco z informacjami? Zapisz się do newslettera na stronie www.kursy.atas.pl/newsletter

Wpisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Dowiedz się więcej.
Akceptuję
x