Kursy językowe online

Laptop

O tym że znajomość języków obcych przydaje się w życiu, nikogo chyba przekonywać nie trzeba. Każdy ma też swoje podejście do nauki języka, uwarunkowane indywidualnymi preferencjami, dostępem do materiałów, czy też czasem jaki może na naukę poświęcić. Ten ostatni czynnik może mieć szczególne znaczenie dla osób pracujących, zajmujących się domem, dziećmi i sprawami codziennymi. Analogicznie wygląda też sytuacja osób, które często podróżują lub dysponują czasem w tylko nietypowych porach dnia (np. w nocy lub nad ranem). Osoby takie najczęściej decydują się na samodzielną naukę z książek, edukacyjnych programów komputerowych i kursów dostępnych online na specjalistycznych serwisach internetowych. Przeglądając zasoby internetu okazuje się, że coraz większa liczba szkół językowych ma w swojej ofercie kursy online dostępne już nie tylko dla najbardziej popularnych języków. Wzrost popularności kursów online widać również w wiadomościach reklamowych dotyczących takiej formy nauczania, przesyłanych na skrzynki pocztowe. Poza komercyjnymi kursami, dostępne są również kursy darmowe na różnym poziomie zaawansowania (w przypadku kursów darmowych, najczęściej jest to jednak poziom podstawowy).

Nauka językaZaletą kursów online jest możliwość nauki w dowolnej porze dnia i w dogodnym dla kursanta miejscu – bez konieczności dojazdu. Metody nauczania w poszczególnych kursach mogą być oczywiście zróżnicowane, ale najczęściej kursy podzielone są na lekcje, podczas których uczący poznają nowy materiał oraz powtarzają to czego nauczyli się w poprzednich lekcjach. Najczęściej dostępne są też nagrania poszczególnych słów, wyrażeń czy całych dialogów, które odsłuchiwać można dowolną ilość razy. Bywa też że do kursów (zwykle do tych komercyjnych) dołączane są tradycyjne podręczniki lub materiały multimedialne zawierające nagrania dialogów lub scenek tematycznie powiązanych z poszczególnymi lekcjami.

Kursy takie wymagają jednak pewnej samodyscypliny od osoby uczącej się. Musi ona sama we własnym zakresie dbać o regularność lekcji oraz motywować się do dalszej nauki oraz pogłębiania wiedzy. W przypadku pytań, co do których uczący się nie znalazł samodzielnie odpowiedzi, być może konieczne będą dodatkowe konsultacje z nauczycielem (który, w zależności od kursu, również może być dostępny online). Właśnie z tej przyczyny, kursy online często uzupełniane są dodatkowymi kursami prowadzonych przez nauczycieli również online, pozwalającymi na prowadzenie konwersacji w danym języku czy uzyskanie odpowiedzi na pytania które pojawiły się podczas standardowego kursu.

Ceny kursów komercyjnych są różne. Kalkulując wydatki należy wziąć pod uwagę brak konieczności dojazdu na kurs oraz możliwość nauki w dowolnym czasie (o tym już pisaliśmy). Bardzo często istnieje możliwość pobrania jednej lub kilku lekcji demonstracyjnych za darmo, co pozwoli na ocenę poziomu merytorycznego oraz dostosowania poziomu zaawansowanie kursu do osoby uczącej się oraz za podjęcie decyzji przez zakupem wybranego kursu językowego.

Wpisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Dowiedz się więcej.
Akceptuję
x