Kierunek Malta

Malta to dość mała wyspa – z łatwością zaledwie w tydzień, a nawet kilka dni jesteśmy w stanie zwiedzić jej główne punkty oraz atrakcje. Na Malcie znajduje się kilka wspaniałych zabytków do obejrzenia, które koniecznie trzeba dopisać do swojej listy wakacyjnej.

Są to między innymi:

La Valetta Pałac Wielkiego Mistrza – to siedziba obecnego prezydenta Malty. W Pałacu można zwiedzić tylko kilka pomieszczeń. Znajduje się w stolicy.

Katedra Św. Jana Chrzciciela – również znajduje się w stolicy. Na jej suficie przedstawionych jest 18 scen z życia Jana Chrzciciela. Posadzka jest wysadzona płytami nagrobnymi, pod którymi leżą rycerze zakonni. Znajduję się tam również obraz Caravaggio „Ścięcie św. Jana”.

Mdina – to miasteczko, do którego wejścia bronią lwy. Pomimo swej burzliwej historii, miejsce to od lat jest praktycznie niezmienne. To punkt obowiązkowy dla każdego fana serialu „Gra o Tron” – Mdina grała w nim King’s Landing.

Katakumby św. Pawła – św. Paweł Apostoł przez długi czas swojego życia przebywał właśnie na Malcie. Katakumby rozciągają się pod ulicami Rabatu, znajduje się w nich 900 grobów, a długość korytarzy wynosi 900 m. Warto również zobaczyć katakumby św. Agaty.

Malta posiada przepiękne obiekty przyrodnicze, które można zwiedzić pieszo bądź podczas rejsu statkiem. Jeśli jednak wybieramy się tam tylko z myślą o wypoczynku – to również jak najbardziej idealny zakątek. Malta posiada piękne plaże oraz kurorty, które doskonale służą relaksowi. Ponadto same hotele oferują organizację rejsów i wycieczek do pobliskich miast czy wysepek.

Kursy językowe na Malcie

Na Malcie znajdziemy mnóstwo szkół językowych, które oferują naukę języków w pięknym miejscu oraz zróżnicowanym kulturowo towarzystwie. To doskonały pomysł na połączenie nauki z integracją, poznaniem nowych przyjaciół i po prostu otwarciem się na świat i inne kultury.

Szkoły językowe często organizują wycieczki, np. na Sycylię, Gozo czy Comino Lagoon. Dzięki temu, jeśli nasze możliwości językowe są na niskim poziomie, możemy spokojnie wybrać się bez stresu na zwiedzanie z resztą grupy i wykwalifikowanymi wykładowcami, którzy załatwią za nas wszelkie formalności.

Na Malcie organizowane są świetne obozy językowe, po brzegi wypełnione nie tylko nauką, ale także atrakcjami i wypoczynkiem. To naprawdę doskonały sposób na doszkolenie języka, ponieważ nauka poprzez kontakt z innymi ludźmi to najlepsza i najszybsza nauka jakiegokolwiek języka.

Loty na Maltę

Bilety lotnicze na Maltę nie należą do najtańszych, jednak gdy zabukujemy je z odpowiednim wyprzedzeniem, możemy je znaleźć w naprawdę atrakcyjnych cenach. Lotnisko na Malcie nie jest duże, za to obsługa jest bardzo kompetentna, a wszelkie odprawy przebiegają bardzo sprawnie.

Wpisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Dowiedz się więcej.
Akceptuję
x