Gramatyka języka niemieckiego

Gramatyka języka niemieckiego

Gramatyka języka niemieckiego - okładkaDrugie wydanie gramatyki języka niemieckiego wydawnictwa Lingea zawiera opis najważniejszych dla tego języka zagadnień gramatycznych. Książka uwzględnia nowe zasady niemieckiej pisowni, które obowiązują od 1 sierpnia 2007 roku.

Choć system gramatyczny języka niemieckiego wydaje się skomplikowany, to tak naprawdę jest dość regularny. Zawarte w książce objaśnienia zagadnień gramatycznych ograniczone zostały do minimum, co w połączeniu z przejrzystymi tabelkami, umożliwia szybkie i łatwe zorientowanie się w danym temacie. W książce tej położono duży nacisk na praktyczne przykłady, wybrane głównie z prasy, co sprawia że odzwierciedlają one rzeczywisty stan współczesnego języka niemieckiego.

Poza wspomnianymi praktycznymi przykładami, na końcu części gramatycznej znajdują się informacje dotyczące reguł tworzenia wyrazów wraz z przejrzystymi wykazami przedrostków i przyrostków, dzięki którym każdy może poszerzyć swój zasób słownictwa. Książka „Gramatyka języka niemieckiego” zawiera również samodzielne rozdziały dotyczące np. przysłówków oraz użycia rodzajników. Do publikacji dołączony jest ponadto wykaz czasowników nieregularnych w którym, w jednym miejscu zostały zawarte wszystkie najważniejsze formy niemieckich czasowników.

Wydawnictwo: Lingea
Wydanie: 2 (2013)
Liczba stron
: 175
Format: 115 x 165
Okładka: miękka, klejona
ISBN:
978-83-64093-04-3

Wpisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Dowiedz się więcej.
Akceptuję
x